x

Altın Üçgen & Goa 7 - 17 ŞUBAT

Hindistan Meristur'la bambaşka, Asya’nın ışıldayan yüzü sizi bekliyor!

 • Tur Kodu:

  MER170

 • Gün ve Gece Bilgisi:

 • Gezilecek Yerler:

  Delhi,Agra,Jaıpur,Goa

 • Ücret:

  $2200 *Yurt dışı tur fiyatlarımız günlük döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilir.

Tur Programı

7 ŞUBAT 2020 BULUŞMA

Saat 15:10’da İstanbul Havaalanı'ndan kalkacak olan Hindistan uçağımız için saat 12:00’da İstanbul Havaalanında Gulf Air kontuarının buluşuyoruz.

8 ŞUBAT 2020

Saat 04.50’de Delhi'ye varıyoruz. Delhi havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize geçiyoruz. Biraz dinlentikten sonra lobide buluşuyor ve gezimize başlamak üzere aracımıza biniyoruz. Öncelikle gezimize Mahatma Ghandi'nin anıt mezarını ziyaretle, huzuru, sadeliği içimize çekerek 10 günlük gezimize barışın simgesi Ghandi'yle başlıyoruz. Öğleden sonra Müslümanların Delhi’de son Hindu kralını yenmesi şerefine 11.yy. da yaptırılmış görkemli bir anıt olan Qutub Minar ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Qutub-id Din Camii Hindistan’da yapılan ilk camiidir. Bir Hindu tapınağının üzerine yapıldığı varsayılmaktadır. Sonrasında Hümayun Türbesi’ne geçiyoruz. India Gate olarak ünlenen 1. Dünya Savaşı sırasında Afganlılarla çatışmalarda 90bin Hintli askerin ölümüyle kazanılan zaferi sembolize eden geçittir Humayun's Tomb. Hatta bu Geçit’in üzerinde Çanakkale’de savaşmış Hintli askerlerin adı da yer almaktadır. Jama Mosque otelimize dönmeden önce ziyaret edeceğimiz son yer olacak Delhi'de. Akşam yemeği sonrası dileyenlerle, günün kazandırdıklarını ve neden Hindistan'a geldiğimizi konuşarak yolculuk arkadaşlarımızı tanıyabiliriz.

9 ŞUBAT 2020

Sabah erken saatte otelimizden ayrılarak Agra'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Ekber Şah tarafından 1569 yılında yaptırılan ve “Zaferler Şehri” anlamına gelen Fatehpur Sikri ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. İçerisinde birçok sarayın bulunduğu bu kalenin son derece ironik ve trajik hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Sonrasında Agra'ya varıyoruz ve bir aşk mimarisi, sabır hikayesi Hindistan'ın en değerlisi Taj Mahal'i görmeye gidiyoruz.. Gün doğumu ile birlikte bambaşka renklere bürünen Taj Mahal ölümsüz bir aşkın eseri olarak günümüze kadar gelmiş son derece güzel bir mabeddir. Muhteşem bir mimariye sahip olan bu yapının tamamlanması 22 yıl sürmüş olup tam 20.000 işçi tarafından inşa edilmiştir. Surlar içerisinde bulunan diğer yapıları da gezip fotoğraflarımızla ölümsüzleştirdikten sonra bu güzel yerden ayrılıp otelimize dinlenmeye gidiyoruz. .Aksam üzeri Moğol mimarisinin eşsiz örneklerinden biri olan ve önce Ekber Şah tarafından yapılıp sonra Şah Cihan tarafından geliştirilen Agra Fort'u ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Agra Otelimizde.  

10 ŞUBAT 2020

Sabah erken saatte kahvaltımızın ardından Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Bu pembe eyalete varınca masalsı bir huzur kaplayacak içimizi.. Raja ve Mihraceler şehri olarak ün yapan ve Rajasthan eyaletinin başkenti olan Jaipur'u tapınak ve pembe taş yapılarıyla daha yakından tanıyoruz. Jantar mantar olarak bilinen ve 18.yy’da yapılmış bir astroloji merkezi olan Açıkhava müzesinde çocuklar kadar eğlenip, yolumuzun üzerindeki 1000 pencereli Hava Mahal Sarayını görüyoruz. Gün sonunda akşam yemeği ve geceleme için otelimize yerleşiyoruz.

 

 

11 ŞUBAT 2020

Sabah ilk olarak Amber Fort olarak bilinen ve Mihracenin yazlık saray olarak kullandığı saraya fillerin sırtında çıkıyoruz. İçerisinde ilginç yapıların bulunduğu bu saray aynı zamanda savaş zamanlarında korunaklı bir savunma kalesi olarak kullanılırmış. Buradan Goa uçağımız için Delhi havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Goa’da otelimize yerleşip ertesi gün palmiyelerle bezenmiş çok güzel bir tatil beldesinde uyanmak üzere dinleniyoruz.

12 ŞUBAT 2020

Hindistan’ın çok renkli ve çok dinli insanlarından bu sefer de Portekiz’den alinmiş bölge olan ve bu sebeple hristiyanligin daha yoğun olduğu Goa’da olacağız tatilimizin geri kalanında. Otelde sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimizle Hıppı Pazarını ziyaret edebiliriz. Hem Alışveriş , hem yemek , hem de canlı müzik ile büyük bir alana dağılmış bu hippi pazarında herkesin eğleneceği bir şeyler mutlaka var.Pazarda aklınıza gelemeyecek her şeyle karşılaşabilirsiniz ve bir kez geçtiğiniz yerden bir daha geçme şansınız çok az....Sakin pazarlık yapmadan bir şey almayın......

13 ŞUBAT 2020

Otelde sabah kahvaltımızın ardından Baharat Bahçemize doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik otobüs yolculuğumuzun ardından 1980 li yıllarda kurulmuş 60 hektarlık bin bir çeşit baharatın ve onların medikal değerlerini öğrenebileceğimiz bahçemize ulaşacağız. 2120 çalışanı bulunan bahçemizde ayrıca fillerle gezme , yıkanma sansı bulacağız.Öğle saatlerinde bahçemizden toplanmış baharatlarla harmanlanmış yerel yemeklerden tadacağız.

14 ŞUBAT 2020

Otelde sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman... Dileyen misafirlerimiz alışverişe ya da deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarmak için otelimizin yakınındaki sahile gidebilirler.

15 ŞUBAT 2020

Otelde sabah kahvaltımızın ardından Goa eyaletinin en büyük şehri olan Panjimi ziyaret ediyoruz. Meyve, sebze pazarı, balık hali ve aradığınız her şeyi bulabileceğiniz dükkanlar sizi hiç tanımadığınız duygulara yolculuğa çıkartacak... Aksam isteyen misafirlerimiz Arpora Gece Pazarını ziyaret edebilir. Hem Alışveriş, hem yemek, hem de canlı müzik ile büyük bir alana dağılmış gece pazarında herkesin eğleneceği bir şeyler mutlaka olacaktır.

16 ŞUBAT 2020

Otelden bizim için hazırlanmış paket kahvaltılarımızı alıp Delhi için  havaalanına gidiyoruz. 

Delhi havaalanının yakınlarındaki otelimize yerleşmenin ardından dinlenmek için otelimize geçiyoruz. Akşamüzeri isteyen misafirlerimiz ile Bollywood show'a katılıyoruz.

Aksam yemeği ve dinlenme için otelimize geri dönüyoruz.

17 ŞUBAT 2020

Sabah otelimizde kahvaltı sonrasında son alışverişler için Delhi şehir turuna çıkıyoruz. Uçak saatimize kadar dilediğimiz gibi alışveriş yapıp, Delhi sokaklarında gezmek için serbest zaman geçiriyoruz Hindistan’dan hayat boyu unutamayacağımız anılarla İzmir’imize geri dönmek üzere Delhi havalimanına geçiyoruz. Sizlerden ayrılırken Alsancak’taki Gezi Evimizde bir fincan kahve içerken hoş anıları paylaşmaya davet ettiğimizi tekrar hatırlatırız.

Hizmetler

 • Agra / Delhi / Jaipur otellerinde (4* - 5*) yarim pansiyon konaklama
 • Goa 3* veya 4* oda kahvaltı konaklama
 • Istanbul – Delhi / Delhi – Istanbul ekonomi sinifi uçuşlar. ( Uçuşlardaki fiyat değişikliği rezervasyon tarihine gore tur fiyatına yansıtılacaktır.)
 • Hindistan’da tum Havaalanı otel transferleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Amber Kalesi’nde fil yada jeep üstünde gezi
 • İngilizce yerel rehberlik
 • Şehirlerarası klimalı lüx(!) otobüslerle transfer ve tüm geziler
 • Tüm eyalet vergileri

Ekstra Hizmetler

 • Otellerdeki extralar
 • Hindistan Vizesi. (Dileyen misafirlerimiz için Hindistan vizesi almak uzere 1 gun ayarlanarak beraber Ankara’ya seyahat edilecektir. Ya da diledikleri tarih için görüşmeleri ayarlanacaktir.)
 • Öğle Yemekleri
 • Seyahat saglik sigortalari
 • Muze ve oren yeri girişlerinde kamera ucretleri
 • Bahşişler
 • Delhi’de Bollywood show
 • Yurtdışı çıkış harcı

* ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.