x

Butik Antakya Turu 20 - 22 Mart

Birbirinden güzel müzeleri,birbirinden güzel mozaik kültürü, birbirinden güzel yemekleri ve eğlenceleri ile Antakya bizi bekliyor

 • Tur Kodu:

  MER179

 • Gün ve Gece Bilgisi:

  2 Gece 3 Gün

 • Gezilecek Yerler:

  Antakya

 • Ücret:

  ₺2000 - *Yurt dışı tur fiyatlarımız günlük döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilir.

Tur Programı

1.GÜN

Misafirlerimizle İzmir Adnan Menderes havalimanından saat 10:55'de kalkacak olan uçağımız için saat 9:30'da Pegasus kontuarında buluşuyoruz. Yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek uçak yolculuğumuz sonrasında Hatay Havaalanına iniyoruz, bagajlarımızı alıp ayrılıyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile keyif programımıza başlıyoruz.

Öncelikle Mozaik koleksiyonu bakımında Dünya`da 2.sırada yer alan Antakya Mozaik Müzesi`ni ziyaret ediyoruz. Burada hem buraya gelmiş geçmiş tüm medeniyetlerden parçalar görmek bizleri zamanda yolcuğa çıkarmış hissi verir. Müzeden aklımızda Antakya`nın güzellikleriyle otelimize gidiyoruz. “Medeniyetler Mozaiği” Antakya`yı keşfe çıkıyoruz. Antakya Hristiyanlık âleminde havariden biri olarak bilinen Aziz Petrus`un yerleşkesi olarak bilinir. Ancak Antakya yüzyıllarca birçok medeniyete ve dine ev sahipliği yapmış geniş bir kültür yelpazesine sahip, din, dil ve irk farkı gözetmeksizin, barış içinde yaşamayı başarabilmiş ve halen daha bu geleneği sürdürebilen illerimizdendir. Gezilecek yerler arasında Hristiyanlık kelimelerinin ilk kullanıldığı St. Pierre Kilisesi, geziyoruz. Daha sonra Habibi Neccar Camii, Katolik kilisesi ve Sermaye Camii`yi ziyaret ediyoruz. Elbette eski Antakya evlerinin bulunduğu dar sokakları gezmeyi ihmal etmiyoruz. Uzun çarşıda yöreye özgü öğle yemeğimizin ardından tarihi uzun çarsı gezimizde geleneksel olarak sürdürülen değişik el sanatları arasında Tas isçiliği, ipek dokumacılığı, ağaç oymacılığı, hasır örmeciliği, dantel isçiliği, ferforje sanatı, demircilik, bakircilik ve mozaik sanatlarının ustalıkla hazırlanmış eserlerinin yapım aşamalarını yakından görme ve tanıma fırsatı buluyoruz. Daha sonra Bir başka Antakya güzelliği olan mutfağına doyacağımız bölgenin en meşhur yemek atölyelerinden birine gidiyoruz. Eğlenceli bir aksam yemeği sonrası otelimize geri donuyoruz.

 

2.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, bir zamanlar Süveydiye      olarak bilinen Samandağ ilçesi ile gezimize başlıyoruz. Samandağ gezimiz ilk olarak Hıdırbey Köyü ile başlıyor. Köy içinde Hz. Musa'nın Asa'sı olarak bilinen Çınar ağacını ziyaret edeceğiz. Yaklaşık 1.5 dönümlük arazi üzerine yayılan gölgesinde Hz. Musa'nın içmiş olduğu Ab-ı Hayat Suyu'ndan içeceğiz. Türkiye’de başka bir örneği olmayan ve bir köy yerleşimi şeklinde toplu halde yaşayan tek Ermeni köyü, Vakıflı Köyü’nü ziyaret edeceğiz. İsteyen misafirlerimiz köy kadınlarının ellerinden çıkan yöresel ürünlerden başta ceviz reçeli olmak üzere küçük tadımlar yapabilir.

 

Eğlenceli bir aksam yemeği sonrası otelimize geri donuyoruz.

 

3.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ve otelden ayrılış işlemlerimizden sonra bizi bekleyen araç ile Antakya’yı keşfetmeye devam ediyoruz.

Dünya’nın 8. harikası olarak bilinen ve insan emeği ile oluşturulan 1380 m uzunluğundaki Vespasianus-Titus Tüneli’ni gezeceğiz. Yürüyüş esnasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını, Beşikli Mağara’yı ardından Antakya’da son alışverimizi keyifle yapmak üzere serbest zaman geçiyoruz. Daha sonrasında saat 21:45’te kalkacak olan uçağımız için Hatay havalimanına gidiyoruz.  İzmir havalimanında sizlerden ayrılırken İzmir Alsancak’taki Gezi Evimizde bir fincan kahve içerken hoş anıları paylaşmaya davet ettiğimizi tekrar hatırlatırız.

Hizmetler

 • 2 gece 4* Otelde kahvaltı dahil konaklama
 • İzmir-Hatay Gidiş/Dönüş ekonomik sınıf uçak bileti
 • Bölgedeki tüm ulaşımlar
 • Havaalanı transferleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Meristur Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

Ekstra Hizmetler

 • Öğle ve Akşam yemekleri ve yemeklerde alınan meşrubat ve alkollü – alkolsüz içecekler
 • Otelde mini bar tüketimi ve gezi esnasında yapılan kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri

 

* ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.