x

Butik Doğu Karadeniz 15-19 MAYIS

Karadeniz'in doğasının ve muhteşem manzaralarının tadını çıkarmaya gidiyoruz.

 • Tur Kodu:

  MER147

 • Gün ve Gece Bilgisi:

 • Gezilecek Yerler:

  Trabzon,Rize,Artvin

 • Ücret:

  ₺1600 - *Yurt dışı tur fiyatlarımız günlük döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilir.

Tur Programı

1. Gün

Sizlerle sabah 07.40’ de Adnan Menderes Havalimanı’ndan kalkacak olan uçağımız için saat 09:30’ da Pegasus Havayolları Kontuarında buluşuyoruz. Doğu Karadeniz, Milli Parklarını, Önemli Biyosfer alanlarını göreceğimiz turumuz için bizi Trabzon havalimanında bekleyen aracımıza biniyoruz. İzmir’imizin sıcak ve nemli havasından sonra yaylaların coşkun dereleri,şifalı suları, çeşitli flora ve faunaları ve zengin ormanları bizleri oldukça büyüleyecek. Öncelikle Trabzon’un en güzel ve ünlü ilçelerinden biri Sürmene’ye gidiyoruz. Bıçakların, gemilerin ve hareketli ticaret hayatının olduğu Sürmene’de yakından tanık olacağız. Çay işlemeden, bıçakların yapımına kadar rehberimizin anlatımlarıyla yerinde görüyoruz ve tabii ki yöre halkı ile sohbet etmeyi atlamıyoruz. Daha sonra Trabzon’un hatta doğu Karadeniz simgesi haline gelmiş olan Sümela Manastırını geziyoruz. Sivil mimarinin tek örneği olan Kestel Konağı’da göreceğimiz yerler arasında. Trabzon gezimizin ilk bölümünü bitirdikten sonra Rize’ye doğru keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat sonra Rize’ye varıyor ve ertesi güne dinç uyanmak üzere otelimize dinlenmeye geçiyoruz.

Geceleme otelimizden.

 

2.Gün

Sabah mis gibi bir doğada uyanıyoruz ve kahvaltımızı yaptıktan sonra gezimize başlıyoruz. İkizdere bölgesinde yer alan yörenin taşları ve ahşap yapıdan oluşan Güneyce medresesini geziyoruz.  Daha sonra Fırtına’da bir şato diye anılan Çamlıhemşin’deki Tarakçıoğlu konağını ziyaret ediyoruz. Bu konaklar  bir zamanlar Çamlıhemşin’den Rusya’ya pastacılık öğrenmek için kaçak giden Hemşinliler, geri döndüklerinde soğuk iklimlerde gördükleri ihtişamlı evleri döndüklerinde kendi memleketlerine de yaptırmışlar. Hatta tüm paralarını bu konaklara harcadıkları ve komşularından gelecek bir tas çorbaya ihtiyaç duydukları söylenir. Tarakçıoğlu ziyaretimizden sonra Karadeniz’de cennetten bir köşe olan Ayder’e geçiyoruz. Ayder Yaylası’nda dağdan çıkan sular ile minik bir şelaleye dönüşen Gelin Tülü şelalesinin büyüleyici manzarası önünde anılarımıza ekleyeceğimiz fotoğraflarımızı çekiliyoruz. Ayder yaylasında doğanın tadını çıkartırken, yöre halkından alışveriş yapabiliriz. Bugün ki gezimizi sonlandırırken, karadenizin bir başka güzel cenneti olan Artvin’e doğru yola çıkıyoruz. Arhavide vereceğimiz yemek molasından sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Geceleme otelimizde

3.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Karadeniz’in cennet köşelerini gezmek üzere aracımıza biniyoruz. Dağların birbirinden büyük bir ustalık ile ayıran vadilerin kenarından, Karadeniz’in esen soğuk ve tertemiz havası yüzümüze çarpa çarpa Borçka Karagöl’e ulaşıyoruz. Vadi boyunca taş köprüler ve altından akan hırçın sular bize çok güzel kareler yakalama şansı veriyor. Her bir köşesinde fotoğraf çektirmek isteyeceğimiz bu muhteşem göle dilediğimizce vakit geçiriyor ve doğanın tüm keyfini çıkarıyoruz. Dileyen misafirlerimiz doğa yürüyüşü yapabilir, dileyen misafirlerimiz göl manzarasına karşı keyif kahvesini içebilir. Daha sonra Arhavi’den Kamilet vadisinden Çifteköprü’ye gidiyoruz. Ardından muhteşem bir manzaraya sahip olan Mençune şelalesine doğanın içinden yürüyerek, tertemiz bir hava ve hayalleri süsleyecek derecede güzel olan manzaralar eşliğinde şelaleye ulaşıyoruz. Bol bol fotoğraflarımızı çektikten sonra deniz manzarası eşliğinde Rize’deki otelimize dinlenmeye geçiyoruz.

4.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi sınırları içindeki Çat Vadisi üzerinde bulunan ve 1.derece arkeolojik sit alanı içerisinde yer alan tarihi Zil Kale’yi ziyaret ediyoruz. Sarp bir kaya üzerine kurulu olan Zil Kale'nin, Osmanlı Devleti'nin bölgeyi fethetmesinin ardından askeri amaçlı kullanıldığı biliniyor. Rehberimizin anlatımı eşliğinde kaleyi gezdikten sonra çeşitli bitki örtüleri, yaban hayatı ve tarihi köprülerle ile çevrili olan, yemyeşil ağaçların ve kayalıkların arasından duvağı andıran bembeyaz bir örtü halinde dökülen Palovit Şelalesini görüyoruz. Daha sonra Uzungöle doğru yola çıkıyoruz. Uzun gölde serbest zamanımızdan sonra Atatürk köşkünü geziyoruz.Gezimizi bitirdikten sonra, İzmir'imize geri dönmek üzere havalimanına gidiyoruz. Saat 21:55 da direkt uçuşumuz ile İzmir'e varıyoruz.İzmir havalimanında sizlerden ayrılırken İzmir Alsancak’taki Gezi Evimizde bir fincan kahve içerken hoş anıları paylaşmaya davet ettiğimizi tekrar hatırlatırız.

 

 

Hizmetler

 • Bölgedeki tüm ulaşımlar
 • 3  Gece kahvaltı dahil konaklama
 • Havaalanı transferleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Meristur Profesyonel
 • Rehberlik hizmeti
 • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası

Ekstra Hizmetler

• Öğle ve Akşam yemekleri ve yemeklerde alınan meşrubat ve alkollü – alkolsüz içecekler

•Uçak biletlerinin sürekli değişkenlik göstermesi sebebiyle tur ücretine yansıltılmamıştır.

•Bölgede yapılan aktiviteler

• Otelde mini bar tüketimi ve gezi esnasında yapılan kişisel harcamalar

• Müze ve Örenyerleri girişleri

• Turumuz İzmir dışından gelen misafirlerimize de açıktır.

• Gezimiz 5 kişi ve üstü gruplara diledikleri tarihlerde yapılabilir.

• 8 kişi ve üstü gruplara özel indirimler uygulanmaktadır.

• Rehberimiz (hava ve ulaşım şartlarına, bölge koşullarına,grubun arzusuna göre) belirtilen programın tamamını uygulamak kaydıyla sıralamada değişiklik yapabilme hakkına sahiptir

* ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.