x

Ekinoks Festivali İznik 21-22 Mart

GÜNEŞİN SUYA KAVUŞTUĞU AN

 • Tur Kodu:

  MER184

 • Gün ve Gece Bilgisi:

  1 Gece 2 Gün

 • Gezilecek Yerler:

  İznik

 • Ücret:

  ₺750 - *Yurt dışı tur fiyatlarımız günlük döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilir.

Tur Programı

1.GÜN

Sabah 7’de İzmir'den hareket ederek yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuzun üzerinde vereceğimiz keyif molaları ile tarihin bütün dönemlerinde önemli bir yer edinen müze şehir İznik'e varıyoruz. İlk olarak Müşküle köyüne giderek zeytinyağı sabun yapımını görüyoruz. Yöre halkı ile sohbet etmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Köy içersinde kısa bir gezintinin ardından tarihi çok sayıda yapıyı barındıran sur içindeki İznik'i gezmeye başlıyoruz. İznik'i yürüyerek gezdiğimizde göreceğimiz yerler ise; Yeşil Camii, Hacı Özbek Camii, Nilüfer Hatun İmarethanesi (Restorasyondan Dolayı Kapalı Değil İse), Lefke Kapı, Roma Su Kemerleri, Ayasofya Kilisesi, Roma Tiyatrosu (Panoramik), Süleyman Paşa Medresesi, Çini Fırınları Kazı Alanı (Panoramik), Çandarlı Türbesi, Böcekli Ayazma olacaktır. Tarihin güzelliklerine doyduktan sonra güneşin mavi sularda kayboluşuna tanıklık etmeye İznik gölüne geliyoruz. Yılda 2 kez tekrarlanan Ekinoks, çevresi dağlarla dolu İznik Göl’ünde bizlere büyüleyici bir doğa gösterisi sunuyor. Gün batımı saatinde güneş İznik’in karşı kıyısında bulunan Karsak Boğazı’ndan göle kavuşuyor. Dünya üzerinde belirli göllerde nadiren görülebilen bu doğa olayında, güneş suya değdiği an suyun içerisinde dağıldığını görüyoruz. Anılarımızdan hiç çıkarmak istemeyeceğimiz kartpostal edasında fotoğraflarımızı çekiliyoruz. Sonrasında İznik Gölü ve şehir merkezine yakın olan otelimize yerleşiyoruz. İsteyen misafirlerimiz festival alanına yakın olan otelimizden çıkarak festival etkinliklerine katılabilirler.

2.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, İznik Çini Atölyesine gidiyoruz. Burada ustamız tarafından çini hakkında bilgi alırken, dileyen misafirlerimiz bir yandan da kendi çinilerimizi boyuyor. Burada vereceğimiz alışveriş molamızın ardından İznik çevresinde tarihi ve doğal güzellikleri barındıran köyleri gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Elbeyli köyüne gidiyoruz. Burada Roma döneminden kalmış Obeliks (Beştaş) ve Anıtsal Çınar Ağacını ziyaret ediyoruz. Ardından ağaç örtüsünün devamlı değiştiği yolları kullanarak Elmalı Köyüne ulaşıyoruz. Burada ahşaptan ve çivisiz olarak inşa edilmiş Tarihi Elmalı Camii'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında sanki Karadeniz'de olduğunuzu hissettiren yemyeşil köyler ve doğal güzellikler içerisinden öğle yemeğini alacağımız Hacıosman Köyüne ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından isteyen misafirlerimiz ile köyün içersinde köy halkı ile sohbet eşliğinde kısa bir yürüyüş yapıyor ve  ciğerlerimizi temiz hava ile dolduruyoruz. Sonrasında yine dağ yollarını kullanarak İzmir’imize geri dönmek üzere yola çıkıyoruz. Gerekli molalarımız ile İzmir’e varıyoruz.

Sizleri bir başka birlikte olmak ve seyahatimiz esnasında çekilen fotoğrafları ve anıları paylaşmak üzere en yakın zamanda Alsancak’taki Gezi Evimizde bir yudum kahveye davet ediyoruz.

Hizmetler

 • Lüks araç ile ulaşım
 • 4*Otelimizde oda kahvalti konaklama
 • Tur esnasında yapılan çevre gezileri

Ekstra Hizmetler

• Müze, Ören yeri ve Milli Park girişleri

•Tekne gezisi

• Öğle ve akşam yemekleri

• Molalarda yapılan yiyecek içecek harcamaları

Notlar :

• Turumuz İzmir dışından gelen misafirlerimize de açıktır.

• Rehberimiz (hava ve ulaşım şartlarına, grubun arzusuna göre) belirtilen programın tamamını uygulamak kaydıyla sıralamada değişiklik yapabilme hakkına sahiptir

* ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.