x

HİNDİSTAN 1 - 11 ŞUBAT

Delhi & Agra & Jaipur & Goa Hindistan Meristur'la bambaşka, Asya’nın ışıldayan yüzü sizi bekliyor!

 • Tur Kodu:

  MER123

 • Gün ve Gece Bilgisi:

 • Gezilecek Yerler:

  Delhi, Agra, Jaipur, Goa

 • Ücret:

  $2100 *Yurt dışı tur fiyatlarımız günlük döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilir.

Tur Programı

BULUŞMA 1 ŞUBAT 2019

22.05 de İstanbul Atatürk Havaalanı'ndan kalkacak olan Almaty aktarmalı Hindistan uçağımız için saat 19.00 da İstanbul Atatürk Havaalanında Air Astana kontuarının buluşuyoruz.

2 ŞUBAT 2019

Saat 11.20’de Delhi'ye varıyoruz. Öncelikle gezimize Mahatma Ghandi'nin anıt mezarını ziyaretle, huzuru, sadeliği içimize çekerek 10 günlük gezimize barışın simgesi Ghandi'yle başlıyoruz. Öğleden sonra Müslümanların Delhi’de son Hindu kralını yenmesi şerefine 11.yy. da yaptırılmış görkemli bir anıt olan Qutub Minar ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Qutub-id Din Camii Hindistan’da yapılan ilk camiidir. Bir Hindu tapınağının üzerine yapıldığı varsayılmaktadır. Sonrasında Hümayun Türbesi’ne geçiyoruz. India Gate olarak ünlenen 1. Dünya Savaşı sırasında Afganlılarla çatışmalarda 90bin Hintli askerin ölümüyle kazanılan zaferi sembolize eden geçittir Humayun's Tomb. Hatta bu Geçit’in üzerinde Çanakkale’de savaşmış Hintli askerlerin adı da yer almaktadır. Jama Mosque otelimize dönmeden önce ziyaret edeceğimiz son yer olacak Delhi'de. Akşam yemeği sonrası dileyenlerle, günün kazandırdıklarını ve neden Hindistan'a geldiğimizi konuşarak yolculuk arkadaşlarımızı tanıyabiliriz.

3 ŞUBAT 2019

Sabah erken saatte otelimizden ayrılarak Agra'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Ekber Şah tarafından 1569 yılında yaptırılan ve “Zaferler Şehri” anlamına gelen Fatehpur Sikri ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. İçerisinde birçok sarayın bulunduğu bu kalenin son derece ironik ve trajik hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Sonrasında Agra'ya varıyoruz ve bir aşk mimarisi, sabır hikayesi Hindistan'ın en değerlisi Taj Mahal'i görmeye gidiyoruz.. Gün doğumu ile birlikte bambaşka renklere bürünen Taj Mahal ölümsüz bir aşkın eseri olarak günümüze kadar gelmiş son derece güzel bir mabeddir. Muhteşem bir mimariye sahip olan bu yapının tamamlanması 22 yıl sürmüş olup tam 20.000 işçi tarafından inşa edilmiştir. Surlar içerisinde bulunan diğer yapıları da gezip fotoğraflarımızla ölümsüzleştirdikten sonra bu güzel yerden ayrılıp otelimize dinlenmeye gidiyoruz. .Aksam üzeri Moğol mimarisinin eşsiz örneklerinden biri olan ve önce Ekber Şah tarafından yapılıp sonra Şah Cihan tarafından geliştirilen Agra Fort'u ziyaret edeceğiz.Akşam yemeği ve geceleme Agra Otelimizde

4 ŞUBAT 2019

Sabah erken saatte kahvaltımızın ardından Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Bu pembe eyalete varınca masalsı bir huzur kaplayacak içimizi.. Raja ve Mihraceler şehri olarak ün yapan ve Rajasthan eyaletinin başkenti olan Jaipur'u tapınak ve pembe taş yapılarıyla daha yakından tanıyoruz. Jantar mantar olarak bilinen ve 18.yy’da yapılmış bir astroloji merkezi olan Açıkhava müzesinde çocuklar kadar eğlenip, yolumuzun üzerindeki 1000 pencereli Hava Mahal Sarayını görüyoruz.Gün sonunda akşam yemeği ve geceleme için otelimize yerleşiyoruz.

5 ŞUBAT 2019

Sabah ilk olarak Amber Fort olarak bilinen ve Mihracenin yazlık saray olarak kullandığı saraya fillerin sırtında çıkıyoruz. İçerisinde ilginç yapıların bulunduğu bu saray aynı zamanda savaş zamanlarında korunaklı bir savunma kalesi olarak kullanılırmış. Buradan Goa uçağımız için Delhi havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Goa’da otelimize yerleşip ertesi gün palmiyelerle bezenmiş çok güzel bir tatil beldesinde uyanmak üzere dinleniyoruz.

 

6 ŞUBAT 2019

Hindistan’ın çok renkli ve çok dinli insanlarından bu sefer de Portekiz’den alınmış bölge olan ve bu sebeple Hristiyanlığın daha yoğun olduğu Goa’da olacağız tatilimizin geri kalanında. Otelimizde kahvaltı ve serbest zaman ardından isteyen misafirlerimiz plajın, isteyen misafirlerimiz alışverişin keyfini çıkartabilir. Aksam üzeri dileyen misafirlerimizle Arpora Gece Pazarını ziyaret edebiliriz. Hem Alışveriş, hem yemek, hem de canlı müzik ile büyük bir alana dağılmış gece pazarında herkesin eğleneceği bir şeyler mutlaka var. Pazarda aklınıza gelemeyecek her şeyle karşılaşabilirsiniz ve bir kez geçtiğiniz yerden bir daha geçme sansınız çok az. Sakin pazarlık yapmadan bir şey almayın...

7 ŞUBAT 2019

Otelde sabah kahvaltımızın ardından Baharat Bahçemize doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik otobüs yolculuğumuzun ardından 1980 li yıllarda kurulmuş 60 hektarlık bin bir çeşit baharatın ve onların medikal değerlerini öğrenebileceğimiz bahçemize ulaşacağız. 2120 çalışanı bulunan bahçemizde ayrıca fillerle gezme , yıkanma sansı bulacağız.Öğle saatlerinde bahçemizden toplanmış baharatlarla harmanlanmış yerel yemeklerden tadacağız.

8 ŞUBAT 2019

Otelde sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman... Dileyen misafirlerimiz alışverişe ya da deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarmak için otelimizin yakınındaki sahile gidebilirler.

9 ŞUBAT 2019

Otelde sabah kahvaltımızın ardından Goa eyaletinin en büyük şehri olan Panjimi ziyaret ediyoruz. Meyve, sebze pazarı, balık hali ve aradığınız her şeyi bulabileceğiniz dükkanlar sizi hiç tanımadığınız duygulara yolculuğa çıkartacak... Aksam isteyen misafirlerimiz Arpora Gece Pazarını ziyaret edebilir. Hem Alışveriş, hem yemek, hem de canlı müzik ile büyük bir alana dağılmış gece pazarında herkesin eğleneceği bir şeyler mutlaka olacaktır.

10 ŞUBAT 2019

Otelden bizim için hazırlanmış paket kahvaltılarımızı alıp Delhi için  havaalanına gidiyoruz. Delhi havaalanının yakınlarındaki otelimize yerleşmenin ardından dinlenmek isteyen misafirlerimizi bırakarak son alışverişler için Delhi Şehir turuna çıkıyoruz. Akşamüzeri isteyen misafirlerimiz ile Bollywood show'a katılıyoruz.

Aksam yemeği ve dinlenme için otelimize geri dönüyoruz.

11 ŞUBAT 2019

Saat 12.20 de kalkacak olan uçağımız için saat 10.20 de otelimizden ayrılıyoruz. İstanbul’dan İzmir’imiz için hareket ediyoruz.

Hizmetler

 • Agra / Delhi / Jaipur otellerinde (4* - 5*) yarım pansiyon konaklama
 • Goa 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • İzmir - İstanbul – Delhi / Delhi – İstanbul - İzmir arası ekonomi sınıfı uçuşlar. ( Uçuşlardaki fiyat değişikliği rezervasyon tarihine göre tur fiyatına yansıtılacaktır.)
 • Delhi – Goa / Goa – Delhi arası ekonomi sınıfı uçuşlar. ( Uçuşlardaki fiyat değişikliği rezervasyon tarihine göre tur fiyatına yansıtılacaktır.)
 • Hindistan’da tüm Havaalanı otel transferleri
 • Goa pazar gezileri hariç tüm geziler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Amber Kalesi’nde fil ya da jeep üstünde gezi
 • İngilizce yerel rehberlik
 • Şehirlerarası klimalı lüks(!) otobüslerle transfer ve tüm geziler
 • Tüm eyalet vergileri

Ekstra Hizmetler

 • Otellerdeki ekstralar
 • Hindistan Vizesi. (Dileyen misafirlerimiz için Hindistan vizesi almak üzere 1 gün ayarlanarak beraber Ankara’ya seyahat edilecektir. Tabii ki Ankara’ya gitmişken ATA ziyareti de yapılacaktır.)
 • Öğle Yemekleri
 • Goa’da aksam yemekleri
 • Seyahat sağlık sigortaları
 • Müze ve ören yeri girişlerinde kamera ücretleri
 • Goa’da pazarlara gitmek üzere ortak araç ya da kişisel taksi kiralama.
 • Bollywood Show
 • 15 TL yurtdışı çıkış harcı

* ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.