x

Hindistan Yoga & Kültür Turu 6 - 16 KASIM

Hindistan Meristur'la bambaşka, Asya’nın ışıldayan yüzü sizi bekliyor!

 • Tur Kodu:

  MER156

 • Gün ve Gece Bilgisi:

  10 Gece 11 Gün

 • Gezilecek Yerler:

  Delhi & Agra & Jaipur & Rishikesh  

 • Ücret:

  $2300 *Yurt dışı tur fiyatlarımız günlük döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilir.

Tur Programı

1.GÜN

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 22:05 de İstanbul Havalimanından kalkacak uçağımız için 20:00’da Dış Hatlar terminalinde Air Astana kontuar önünde buluşuyoruz. Saat 11:10 de Delhi'ye varıyoruz ve havaalanından yarım saat mesafede olan otelimize dinlenmek üzere geçiyoruz. İlk olarak Mahatma Ghandi'nin anıt mezarını ziyaretle, huzuru, sadeliği içimize çekerek 10 günlük gezimize barışın simgesi Ghandi'yle başlıyoruz. Sonrasında Humayun türbesi'ne geçiyoruz. Olmasaydı, Taj Mahal''de olmazdı dediğimiz bu muhteşem yapıt, bir kadının aşkını bize bir kere daha anlatacak. Jama Mosque otelimize dönmeden önce ziyaret edeceğimiz son yer olacak Delhi'de. Ve şehrin karmaşasında kaybolup heyecan dolu bir rikshaw turu da günümüzü şenlendirecek. Akşam yemeği sonrası dileyenlerle, günün kazandırdıklarını ve neden Hindistan'a geldiğimizi konuşarak yolculuk arkadaşlarımızı tanıyabiliriz.

2.GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Müslümanların Delhi’de son Hindu kralını yenmesi şerefine 11.yy. da yaptırılmış görkemli bir anıt olan Qutub Minar ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.  Ve burada sizler için bir Yoga seansı organize ediyoruz. Qutub-id Din Camii Hindistan’da yapılan ilk camiidir. Bir Hindu tapınağının üzerine yapıldığı varsayılmaktadır. Bu yüksek enerjinin sizlerle buluşmasını sağlamak bizi çok mutlu edecektir. 

Günün devamında bambaşka bir Hindistan görmek için Yeni Delhi şehir merkezine gidiyoruz. Bulvarlar, geniş caddeler, trafik olmasa kendimizi avrupada hissettirecek. Burada, Hindistan'ın sembollerinden biri olan ve İndia Gate olarak ünlenen 1. Dünya Savaşı sırasında Afganlılarla çatışmalarda 90bin Hintli askerin ölümüyle kazanılan zaferi sembolize eden geçittir Humayun's Tomb. Hatta bu Geçit’in üzerinde Çanakkale’de savaşmış Hintli askerlerin adı da yer almaktadır. 

Bu akşamı sizlere hayatın anlamını bir kere daha sorgulatacak bir Sikh tapınağını ziyaretle bitireceğiz. Birlik olmanın, beraber hareket etmenin enerjisini hatırlamanıza sebep olacak Bangla Sahib Grudwara Temple geceyi huzurla bitirmenizi sağlayacak...

Akşam yemeği ve geceleme Delhi'deki otelimizde. 

3.GÜN

Sabah otelimizden ayrılarak Agra'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde parlaklıklar şehri anlamındaki Abha Nagri kalıntılarını göreceğiz. 9. Yüzyılda kullanılmış olan ve 13 katlı, 3500 adet basamaktan oluşan bu yeraltı sarnıcı 30 metre derinliğiyle Hindistan'ın en büyük sarnıcı olma ozellıgını taşıyor. Agra'ya doğru yola alırken insanoğlu için suyun yüzyıllardır önemini ve enerjisini konuşup su kaybıyla çölleşen bir şehre gideceğiz. Muazzam Türk imparator Ekber Şah'ın zaferini burada dinleyip şahit olacağız. 

Ekber Şah tarafından 1569 yılında yaptırılan ve “Zaferler Şehri” anlamına gelen Fatehpur Sikri ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. İçerisinde birçok sarayın bulunduğu bu kalenin son derece ironik ve trajik hikayesini öğreniyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için Agra'ya otelimize varıyoruz. Dileyenlerle kültürel bir müzikal olan "mohabbat E Taj"ı izlemeye gidebiliriz. 

4.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Yamuna Nehrinin kıyısında, Taj Mahal'in tam karşısındaki Mahtab Bagh 'da bir yoga ve meditasyon çalışması yapacağız. 

Ardından  Moğol Türk mimarisinin eşsiz örneklerinden biri olan ve önce Ekber Şah tarafından yapılıp sonra Şah Cihan tarafından geliştirilen Moğol Türk imparatorluğuna uzun yıllar ev sahipliği yapmış Agra Fort'u ziyaret edeceğiz.

Ve tabii ki Hindistan'ın başyapıtı Taj Mahal'e gitmeden önce hazırlanmamız gerekiyor. Sizler için sürprizlerimiz var... Öğlen otelde kısa bir dinlenme sonrası bir aşk mimarisi ve sabır hikayesi HINDISTAN'ın en değerlisi Taj Mahal'i görmeye gidiyoruz.. Gün batarken bambaşka renklere bürünen Taj Mahal ölümsüz bir aşkın eseri olarak günümüze kadar gelmiş son derece güzel bir mabeddir. Muhteşem bir mimariye sahip olan bu yapının tamamlanması 22 yıl sürmüş olup tam 20.000 işçi tarafından inşaa edilmiştir. Surlar içerisinde bulunan diğer yapıları da gezip fotoğraflarımızla ölümsüzleştirdikten sonra bu güzel yerden ayrılıp otelimize dinlenmeye gidiyoruz. .

 

Akşam yemeği ve geceleme Agra Otelimizde. 

5.GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. Yolda keyifli duraklar sonrasında Bu pembe eyalete varınca masalsı bir huzur kaplayacak içimizi. Akşamüstü saatlerini alışveriş ve belki biraz da muhteşem hawa mahale karşı bir akşamüstü içkisiyle taçlandırırız. Jaipur’daki otelimize yerleşip akşam yemeğimizden sonra dinlenmeye çekiliyoruz. Dileyenler pembe şehri akşam da gezebilir. 

6.GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından Birla Tapınak'da sabah yogası ve meditasyonu yapıyoruz. Sonrasında Raja ve Mihraceler şehri olarak ün yapan ve Rajasthan eyaletinin başkenti olan Jaipur'u tapınak ve pembe taş yapılarıyla daha yakından tanıyoruz. ilk olarak Amber Fort olarak bilinen ve Mihracenin yazlık saray olarak kullandığı saraya fillerin sırtında çıkıyoruz. İçerisinde ilginç yapıların bulunduğu bu saray aynı zamanda savaş zamanlarında korunaklı bir savunma kalesi olarak kullanılırmış.

Öğleden sonra ise Raja ve mihracenın günümüzde hala yaşadığı City Palace 'ı geziyoruz. Gün sonunda akşam yemeği ve geceleme Jaipur otelimizde

 

7.GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından Jantar mantar olarak bilinen ve 18.yy’da yapılmış bir astroloji merkezi olan Açıkhava müzesinde çocuklar kadar eğlenip, yolumuzun üzerindeki 1000 pencereli Hawa Mahal Sarayını bir de gündüz görüyoruz. 

Rhiskesh'e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızda önce otelimize yerleşiyoruz. Şehrin dar sokaklarında yürüyüş için çıkıyoruz. Günbatımında Ganj Nehri kıyısında bir Hindu geleneği olan Aarti törenine katılıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için Rhiskesh otelimize geçiyoruz. 

 

8.GÜN

Dileyenlerle Sabah gündoğumundan sonra yoga ve meditasyon için Ganj Nehri kıyısına gidiyoruz. Otelimize dönüp kahvaltımızı aldıktan sonra bir aşrama giderek yerel bir guru ile yoga ve meditasyonu tartışıyor, Ardından da Prayer / Yagna törenine katılıyoruz.  Öğleden sonra Ram Jhula, Sacha Akhileshwar Tapınağı, Swargasram'ı da kapsayan bir kısa şehir turu yapıyoruz.  Akşamüzeri dünyaca ünlü Parmath Niketan Ashramının Ganj Nehri kıyısındaki özel bir Aarti törenine katılıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Rhiskesh otelimizde.

9.GÜN

Kahvaltımızın ardından Delhi'ye doğru yola çıkıyoruz yol üzerindeki keyif duraklarından sonra Delhi'de otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde

10.GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra bugünü grubumuzun isteklerine ve ilgi alanlarına göre şekillendiriyoruz. Akşamüzeri dünyaca ünlü BOLLYWOOD SHOW izlemek üzere Gurugram'daki Kingdom Of Dreams'e gidiyoruz ve bu güzel alanda neşeli bir akşamla turumuzu sonlandırıyoruz. Bu akşam yemeğimiz bu alanda serbest olacak. Geceleme Delhi'deki otelimizde. 

11.GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından havaalanına gideceğimiz öğle saatlerine kadar dinleniyor ve kendimizi döndüğümüzde bambaşka göreceğimiz ülkemiz için hazırlıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımız ile saat 12:20 ‘de kalkacak olan uçağımız için havalimanına geçiyoruz.

 

Hizmetler

 • Agra / Delhi / Jaipur / Rishikesh otellerinde (4* - 5*) yarim pansiyon konaklama
 • Istanbul – Delhi / Delhi – Istanbul ekonomi sinifi uçuşlar. ( Uçuşlardaki fiyat değişikliği rezervasyon tarihine gore tur fiyatına yansıtılacaktır.)
 • Hindistan’da tum Havaalanı otel transferleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Amber Kalesi’nde fil yada jeep üstünde gezi
 • İngilizce yerel rehberlik
 • Şehirlerarası klimalı lüx(!) otobüslerle transfer ve tüm geziler
 • Tüm eyalet vergileri

 

Ekstra Hizmetler

 • Otellerdeki extralar
 • Hindistan Vizesi. (Dileyen misafirlerimiz için Hindistan vizesi almak uzere 1 gun ayarlanarak beraber Ankara’ya seyahat edilecektir. Ya da diledikleri tarih için görüşmeleri ayarlanacaktir.)
 • Öğle Yemekleri
 • Seyahat saglik sigortalari
 • Muze ve oren yeri girişlerinde kamera ucretleri
 • Bahşişler
 • Agra’da "mohabbat E Taj"show
 • Delhi’de Bollywood show
 • Yurtdışı çıkış harcı

* ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.