x

Lübnan & Beyrut 23 - 26 NİSAN 2020

Amin Maalouf ya da Halil Cibran gibi edebiyata, felsefeye hayat vermiş kültürel bir geleneği her zaman yaşatabilmiş hatta onu seslendirebilmiş Fairouz gibi sanatçıları topraklarından çıkarmış her tarafı kültür dolu bir ülke...

 • Tur Kodu:

  MER160

 • Gün ve Gece Bilgisi:

 • Gezilecek Yerler:

  Harissa, Jeita Mağarası,Biblos, Baalbeck, Anjar,Ksara

   

   

 • Ücret:

  $890 *Yurt dışı tur fiyatlarımız günlük döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilir.

Tur Programı

1.GÜN

Saat 12:00 da kalkacak olan uçağımız için İzmir Adnan Menderes Dış hatlarda 10:00 da buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizden sonra Beyrut'a uçuyoruz. Beyrut Havalimanın bizi bekleyen özel aracımıza biniyor ve muhteşem anılarla döneceğimiz programımıza başlıyoruz.İlk olarak Beyrut’un güneyinde Deir El-Qamar ve Beiteddine Sarayı gezilerimizi yapacağız. Lübnan’ın eski başkenti Deir El-Qamar’da, Sarayı, ünlü Marie Baz Müzesi’ni, Notre Dame Kilisesi’ni ve Fahreddin Camii’ni geziyoruz Ardından, Beidettin’de,  Emir Bechir Sarayı’nı göreceğiz. Rawche Kayalıkları ve Beyrut hakkında verilecek bilgiler eşliğinde Beyrut’un merkezine hareket ediyoruz. Öğle yemeğinde seçeneklerimizi birlikte değerlendiriyoruz. Beyrut şehir merkezinde yapacağımız yürüyüş turunda ise; Osmanlı Saat Kulesi, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan ve  savaş sırasında yerle bir olup çok kısa zamanda Beyrut’un yeniden yapılanmasında büyük rolü olan eski Başbakan Rafik Hariri’nin girişimleriyle eskisini aratmayacak şekilde yenilenen tarihi Mecidiye Camii, Ömer Camii, Birleşmiş Milletler Binası, Başbakanlık, Parlamento Binası tarihi Yunan Ortodoks ve Katolik kiliselerini görüyoruz.  Şehir turumuzu tamamladıktan sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Daha sonra Lübnanın muhteşem gecelerini yaşamak üzere otelden çıkıyoruz. Ünlü arap müzik ve yöresel eğlencesi eşliğinde tadacağımız lezzetli Lübnan yemekleri ile unutulmaz bir gece geçiyoruz.

 

2.GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından Lübnan dağlarının arasında Bekaa vadisi üzerinde yer alan, arkeologlara göre dünyada Roma dışındaki en önemli dini merkezlerden biri olan ve dünyanın ikinci büyük Roma dönemi harabelerine sahiplik yapan Baalbeck şehrine doğru keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Günümüzde Baalbek’te harabe halinde 3 adet tapınak vardır. Bunlar Jüpiter, Bacchus ve Venüs tapınaklarıdır. Bacchus tapınağı dünyada günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Jüpiter Tapınağı ne yazık ki zaman içerisinde harap olmuş ve toplam Corinthian tarzı 54 sütun üzerine kurulmuş olan tapınaktan günümüze kadar sadece 6 tane sütunu ayakta kalmıştır. Tapınağın 8 adet sütunu ise Bizans İmparatoru Justinian’ın emri ile 532-537 yılları arasında inşası tamamlanan İstanbul’daki Ayasofya Kilisesinin yapımında kullanılmıştır. Daha sonra doğal mağaralarda yer alan şarap mahzenleri ile ünlü Ksara şatosuna geçiyoruz. Günümüzde hala kullanımda olan mağaraları gezdikten sonra 1857 yılından beri ürettikleri şaraplardan tatma ve satın alma imkânımız oluyor. Gezimiz sırasında dünyadaki en iyi korunmuş sedir ağaçlarının muhteşem manzarası eşliğinde Anjar'a doğru yol alıyoruz. Anjar'la iligili rehberimizden bilgileri dinliyoruz. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri geziyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimizle Beyrut’da lüks kumarhanelere gidiyoruz.  Eğlence dolu bir akşam geçirip, otelimize dinlenmeye geçiyoruz

3.GÜN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, bizi bekleyen özel aracımız ile turumuza başlıyoruz. İlk durağımız köpek nehrinin kenarında olan Jeita mağaraları. Mağaranın yer üstünde görünen kısmı sadece 600 metre, ancak yeraltına doğru olan derinliği 6200 metre. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita mağarası iki ayrı mağaranın birleşmesinden oluşmuştur. Burada tren, teleferik ve yürüyüş ile geçeceğimiz yollar bulunmaktadır. Mağara gezimizi bitirdikten sonra UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Byblos’a doğru yola çıkıyoruz. Dünyanın en eski ticaret limanı özelliğine sahip Byblos’ta, antik Finike limanı ve Byblos kalesini görüyoruz.Daha sonra yaklaşık 650 m yüksekte yer alan,Hristiyan dininde önemli bir yere sahip olan Harissa tepesine çıkıyoruz. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine yerleştirilmiş 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizi karşılıyor. Burada Jounieh Körfezini ve uçsuz bucaksız Akdeniz manzarasında anılarımız yer alacak en güzel fotoğraflarımızı çekiyoruz. Daha sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. 

4.GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltının sonrasında Sidon'a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık keyfili yolculuğumuz sonrasında varıyoruz. Perler,Finikeliler,Romalılar,Bizanslılar ve Osmanlılar gibi bir çok medeniyetin yaşadığı bu mozaik şehri rehberimizi şaşkınlıkla dinleyerek geziyoruz. Her medeniyetin izlerinin mutlaka görüldüğü sokaklarda, kemerli dar sokaklarda Osmanlı mimarisinin daha ağırlıklı olduğunu gözlemliyoruz.  Ticaret ve liman kenti olarak deniz üzerinde bulunan kalesinde tüm uçsuz bucaksız Akdeniz manzarasına karşı anlarımızı ölümsüzleştiriyoruz. Fotoğraflarımızı çekildikten sonra İzmir'imize dönmek üzere Havalimanına doğru yola çıkıyoruz.İzmir havalimanından siz değerli misafirlerimizle ayrılırken sizi Alsancak’taki Gezi Evimizde bir fincan kahve içerken hoş anıları ve fotoğrafları paylaşmaya davet ettiğimizi tekrar hatırlatıp bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyoruz.

 

Hizmetler

 • İzmir  / Beyrut /  İzmir Özel Hava Yolları ile  ekonomi sınıf  uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Havaalanı – otel – havaalanı transferleri
 • 3 Gece oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Ören yeri ve müze girişleri, 
 • Özel Beyrut gecesi  ( yemekli -müzikli )
 • Jeitta Mağarasında sandal turu
 • Programda belirtilen turlarda giriş ve teleferik ücretleri,
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası 
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri 
 • Yerel rehberlik hizmetleri

Ekstra Hizmetler

 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri 
 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı  50.00 TL.
 • Bahşişler
 • Programda belirtilmeyen turlar ve aktiviteler

* ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.