x

Madagaskar-Etiyopya 12-21 Nisan

 • Tur Kodu:

  MER175

 • Gün ve Gece Bilgisi:

 • Gezilecek Yerler:

  Antananarivo,Andasibe,Antsirabe,Morondava,Kırındy,Addis ababa,Debre Libanos

   

 • Ücret:

  $4490 *Yurt dışı tur fiyatlarımız günlük döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilir.

Tur Programı

1.GÜN

İstanbul Havalimanı'nda buluşuyoruz. Ethiopian Airlines - Star Alliance tarifeli uçuşu ile Addis Ababa aktarmalı olarak Madagaskar yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

2.GÜN

Bugün saat 13:40’da başkent TANA ‘ya ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerini takiben ,Özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz. Öğleden sonra panaromik şehir turumuzu yapacağız. Başkent Tana ‘yı tanıyoruz, yerel pazarı ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde alıyoruz. 

3.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ANDASIBE ‘ye doğru yola çıkıyoruz. Tana şehir merkezinden 75 km keyifli bir yolculuk sonrasında Marozevo Köyünde mola vereceğiz, Köy ziyaretimiz olacak. Burada Özel bir çiftlik arazisi üzerince Madagaskar ‘da var olan vahşi yaşam, küçük büyü hayvanlardan görme ve bunlar hakkında yerel rehberimizden bilgiler alma imkanımız olacak. Öğleden sonra Andasibe Milli Parkı bölgesine ulaşıyoruz, otelimize yerleştikten sonra, Akşam Orman da kısa bir yürüyüş yapacağız, Kırmızı Kurbağa, Madagaskar’ın Fare maymunları olarak anılan LEMUR lardan göreceğiz. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız.

4.GÜN

Bu sabah kahvaltıdan sonra erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Bugün MADAGASKAR yaylalarından geçiş yaacağız. Yolculuğumuz pirinç tarlalarının ve ayrıca Madagaskar yaylalarının panoramik manzaralarını içermektedir. Betafo'ya ulaşıncaya kadar Madagaskar'ın batısına giden yolu ünlü Ulusal Güzergah 7 boyunca ilerlemeye devam edeceğiz.. Yükselen Ankaratra tepelerinde adanın üçüncü en yüksek noktası olan küçük Ambatolampy kasabasını geçtikten sonra, sonunda Madagaskar'ın yayla ikinci başkenti Antsirabe'ye ulaşıyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeğimizi otelimizde alınacaktır.

5.GÜN

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , yolculuğumuza devam ediyoruz. Madagaskar Doğa manzaraları izleyerek rotamızda ilerliyeceiz. Miandrivazo şehrine kadar peyzajda gelişen bir değişim geçireceksiniz. Doğudaki Bongolava zinciri ile batıdaki Bemaraha platosu arasında yer alan şehir, yıllık ortalama sıcaklık 28 ° C olan en sıcak Madagaskar kenti statüsünde yer almaktadır. Miandrivazo'da bir öğle yemeği molasından sonra öğleden sonra geç saatlerde gelen Morondava'a devam edeceğiz. Bu bölgede MADAGASKAR Batı sahillerine ulaşmış olacağız. Deniz kıyısı bölgesinde otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

6.GÜN

Bu sabah erken bir kahvaltının ardından, yaklaşık 2 saat uzaklıktaki Kirindy Reserve için yola çıkıyoruz. Lemur ve baobab ağaçlarını görme fırsatı bulmak için rezervi ziyaret edeceğiz.Rezervi ziyaret ettikten sonra, Morondava'a dönmeden önce Relais du Kirindy'de öğle yemeği yiyoruz. Bugün öğleden sonra Baobab sevenlere bir müjdemiz vardır. Beklenen o zaman geldi. BOABAB AVANUE - Baobab Caddesi'nde bir gün batımı izleyeceğiz. Madagaskar denilince akla ilk gelen görsellerde olan BOABAB ağaçlarının efsane görselinin tam içinde olacağız. Akşam geç saatlerde Morondava ‘ya otelimize döneceğiz.

7.GÜN

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , otelimizden ayrılacağız. Yayla yolunu takip ederek , yeniden ANTISIRABE kentine yolculuk yapacağız. Manzaralar ve köylerin içinden geçerek güzergahımızın son noktası Antsirabe kentine ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

8.GÜN

Bu sabah erken saatlerde 05:00 otelimizden ayrılacağız. İstikametimiz TANA Uluslararası havalimanı olacaktır. Yaklaşık 2 saat keyifli yolculuğumuzun sonunda Antananarivo Ivato International Airport da ulaşıyoruz. Check in işlemlerimizi tamamlaıktan sonra ETIYOPYA HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile saat 14:30 ETIYOPYA’nın başkenti ADDIS ABABA ‘ya uçuşumuzu yapacağız.  Alanda bizi bekleyen aracımız ile otelimize dinlenmeye geçiyoruz.

9.GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından, özel aracımız ile Addis Ababa Şehir Turuna başlıyoruz. Addis Ababa, 2.500 m yüksekliğiyle dünyanın en yüksek üçüncü başkentidir. 1886 yılında İmparator Menelik II tarafından kurulan Afrika, Afrika Birliği Komisyonu ve Birleşmiş Milletler Afrika Ekonomik Komisyonu gibi çok sayıda uluslararası kuruma ev sahipliği yapmak için Afrika'nın başkenti olarak da bilinir. Çok kültürlü ve otantik mekanlarla dolu Addis, sürekli büyüyor ve Afrika'nın en hareketli yerlerinden biri haline geliyor. Addis Şehir Turunuzda, 3,5 milyon yıllık Lucy iskeleti dahil olmak üzere çok sayıda antika, tarihi eser, arkeolojik ve soluk-ontolojik nesneler sergileyen Ulusal Müze'yi ziyaret edeceğiz; güzel Etiyopya Ortodoks Kiliselerinden biri olan ve birkaç ilginç modern resim ve mozaik içeren St. George Katedrali; Mercato - Afrika'daki türünün en büyük açık pazarı ve şehrin muazzam manzarasını sunan Mount Entoto ziyareti sonrası turumuzu tamamlayacağız.

10.GÜN

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ÇEVRE GEZİLERİMİZE devam edeceğiz. Tam gün sürecek ,Debre Libanos ve Mavi Nil Boğazı'na Günlük Gezisini yapacağız. 13. yüzyılda Abune Tekle Haymanot tarafından bulunan, Sululta Ovaları'ndan geçen Debi Libanos Manastırı'na giden Addis Ababa'nın 110 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Mavi Nil'in bir kolu olan Jemma Nehri Boğazı'na bakan bu manastır dini, kültürel ve tarihi eserlere sahiptir ve bölgenin başka yerlerinden kaybolan ender bir ağaç bahçesine sahiptir. Yolda, halen kullanılmakta olan ve Portekizliler tarafından yaptırıldığına inanılan 16. yüzyıl köprüsünü de ziyaret edebilirsiniz. Öğleden sonraları Addis'e geri dönüyoruz. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde.

11.GÜN

Bugün turumuzun son günü , Sabah kahvaltımızı otelimizde alacağız, Öğle saatlerinde otelimizden çıkış yapacağız. Geri dönmek üzere havalimanına geçiyoruz.

Hizmetler

 • İSTANBUL- ADDIS ABABA- ANTANANARİVO / ADDIS ABABA- İSTANBUL ETIYOPYA HAVA YOLLAR Gidiş Dönüş + ARA UÇUŞ Ekonomi Klas Uçak Bileti.
 • ANTANANARİVO (1 Gece) Andisabe ( 1 Gece ) ANTSIRABE ( 2 Gece ) MORONDOVA(2 Gece ) ADDIS ABABA (3 Gece ):
 • Toplam 9 Gece / 11 Gün ¾ Yıldızlı Otellerde Konaklamalar Bütün Kahvaltılar Turumuz esnasında ,
 • 8 AKŞAM YEMEĞİ ,3 ÖĞLE YEMEĞİ
 • TÜM GİRİŞ ÜCERTLERİ TÜM KARAYOLCULUKLARI ÖZEL ARAÇLAR
 • Debi Libanos Manastırı ziyareti
 • Addis Ababa Turu
 • Morondova Kirindy Reserve Milli Parkı
 • Boabab Doğal caddesi Ziyareti
 • Andesibe Milli Parkı
 • Rehberlik hizmeti

Ekstra Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı pulu
 • Turumuz içinde belirtilmeyen turlar ve diğer öğünler.
 • Minibar harcamaları Bölgesel
 • YABANCI personellere dağıtılmak üzere toplanacak Tur Tipleri KİŞİ başı/400 TL 
 • Madagaskar ( KOLAY – E VIZE ) 45 $
 • Etiyopya E-vize 55$

NOT : 

**SAĞLIK UYARILARI : Vatandaşlarımızın Etiyopya ziyaretlerinden önce sarıhumma, hepatit ve tetanos aşılarını yaptırmaları ve sıtmaya karşı önlem almaları önem taşımaktadır. Kapalı içme suyu kullanılması ve pişmemiş yiyeceklerden kaçınılması gerekmektedir.

* ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.