x

İskandinavya-Fiyordlar 11 - 19 Temmuz

Bir turla , kac yer gorebilirsiniz ?Haydi gelin hergun yasayarak sayalim...

 • Tur Kodu:

  MER91

 • Gün ve Gece Bilgisi:

  8 Gece 9 Gun

 • Gezilecek Yerler:

  KOPENHAG, ODENSE, AARHUS, AALBORG, STAVANGER, BERGEN, GEILO, OSLO, STOCKHOLM 

 • Ücret:

  - €1850 *Yurt dışı tur fiyatlarımız günlük döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilir.

Tur Programı

Tur Programi

11 Temmuz 2018 Carsamba: İZMIR – KOPENHAG

Adnan Menderes havalimanindan 15.30'da kalkacak olan ucagimizla 18.10’da Kopenhag’a hareket ediyoruz.Kopenhag’a varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize gidiyoruz ve yeni bir gune enerjik baslamak icin dinleniyoruz.

12 Temmuz 2018 Persembe: KOPENHAG – ODENSE – AARHUS – AALBORG

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz.Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuz için hareket ediyoruz. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları, Belediye Binası Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır.

Sehir turumuzun ardindan  özel aracımız ile Odense, Aarhus üzerinden Aalborg’a hareket ediyoruz. Toplamı 18 kilometreyi bulan Storebaelt köprüsünden geçerek ulaştığımız, ilk durağımız Odense aynı zamanda ünlü çocuk masalları yazarı Hans Christian Andersen’in de doğum yeri.

Burada gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; St. Albans Kilisesi, belediye binası, Odense tiyatrosu ve Hans Christian Andersen’in doğduğu ev görülecek yerler arasındadır. Ardından Aarhus’e hareket. Danimarkanın en büyük ikinci kenti olan Aarhus’a varışımızda panaromik olarak yapacağımız şehir turu esnasında, 3. yüzyıldan kalma, ülkenin ve kuzey Avrupa'nın en büyük kilisesi, Bitkibilimi (Botanik) bahçesi, Tivoli Friheden eğlence parkı ve kentin sanat müzesi AROS göreceğimiz yerler arasındadır.

Tur bitimi Aalborg bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

13 Temmuz 2018 Cuma: AALBORG – STAVANGER

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Kuzey Jutland’dan üzerinden Kuzey Atlantic Okyonusuna bakan minik balıkçı kasabası Hirtshals’a varıyoruz. Buradan bineceğimiz Colorline gemisi ile Norveç’in Kristiand şehrine geçiyoruz.

 Öğleden sonra varışımızda sahil şeridi üzerinden Flekkefjord’u geçip Stavanger’e ulaşıyoruz. Varışmızda yapacağımız şehir turu esnasında Stavanger’de Eski şehir merkezi, Stavanger Katedrali, bir çok fotoğrafa konu olmuş ünlü lima göreceğimiz yerler arasındadır. Otelimize transferin ardından dinlenmek üzere serbest saatler.

14 Temmuz 2018 Cumartesi: STAVANGER – BERGEN

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Mortavika’a geçiyoruz. Buradan bineceğimiz feribot Arsvogen’e kısa bir yolculuk yapıyoruz. Ardından otobüsümüz ile Sandviksvag’a gidip, bir diğer feribot ile Halhjem’e geçiyoruz.

 Fiyordların başkenti olarak anılan Bergen’e doğru yola çıkıyoruz. Bergen şehir merkezinde yapacağımız gezimizin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest.

15 Temmuz 2018 Pazar: BERGEN – GEILO

Kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Turumuzun en can alıcı noktalarından birisi olacak olan Gudvangen ve Flam arasında bulunan Sognefiyord da 2 saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapıyoruz. Flam’a varışımıza istinaden düzenlenecek olan tarihi Flam treni ile yapacağımız yolculuğumuz ruyalarimizi susleyecek. Bu güzel turumuzun ardından Geilo’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımız da otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

16 Temmuz 2018 Pazartesi: GELIO – OSLO

Kahvaltının ardından Norveç’in başkenti Oslo’ya hareket. Varışımızın ardından panoramik Oslo şehir turu. Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen Belediye Sarayını, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Birbirinden özel heykellerle süslenmiş Vigelandl parktaki gezimizin ardından Geilo’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Ünlü kayak merkezi Geilo’ya varışımızda otelimize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest.

17 Temmuz 2018 Sali: OSLO – STOCKHOLM

Kahvaltımızın ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyordlar eşliğinde Karlstad’a geçiyor burada Vanern gölünde fotoğraf molasının ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Stockholm’e varış ve otelimize transfer, dinlenmek üzere serbest saatler .

18 Temmuz 2018 Carsamba: STOCKHOLM

Kahvaltımızın ardından panoramik Stockholm şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi alış veriş için serbest zaman ve otelimize transfer.

19 Temmuz 2018 Persembe: STOCKHOLM – İZMIR

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizin ardından havalimanına transfer. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından 09.45'de Izmir’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14.30’da Izmir’e variyoruz. Bir baska Meristur gezimizin programini yapmak icin sizi ofisimize davet edip , vedalasiyoruz.

Hizmetler

 •  İzmir – Kopenhag / Stockholm – İzmir parkurunda uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • 3* otel vb. kategoride 8 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Alan/otel/alan transferleri,
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
 • Kopenhag, Odense, Aarhus, Stavanger, Bergen, Geilo, Oslo, Stockholm şehir turları,
 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

Ekstra Hizmetler

 • Shengen Vizesi,
 • Zorunlu sigorta ücreti(20 euro), 
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • Rehber ve şoför bahşişleri.

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Meristur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. 

*** Meristur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Meristur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

***Vize T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Meristur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

* ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.