x

Miss Gibi Tur GÜL HASADI 16 - 17 Mayıs

Turkiyenin en derin ikinci, dunyanin da en temiz besinci golu Salda Golu , Roma doneminden kalma meshur Antoninler Cesmesi, sasirtici Sagalosos antik sehri, güllerin diyarı ... Bilin bakalim nereye gidiyoruz ??

 • Tur Kodu:

  MER99

 • Gün ve Gece Bilgisi:

  1 Gece 2 Gün

 • Gezilecek Yerler:

  ISPARTA, SAGALASSOS,SALDA GOLU

 • Ücret:

  ₺750 - *Yurt dışı tur fiyatlarımız günlük döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilir.

Tur Programı

1.GÜN

Sizlerle geçireceğimiz harika turumuz için sabah saatlerinde İzmir’den yola çıkıyoruz. Ağlasun üzerinden, yemyeşil bir ovanın devamında Sagalassos Antik Kenti  bizi karşılıyor. Son yıllarda yapılan restorasyon çalışmaları ile her geçen gün yeni görüntülere kavuşan bu güzel ören yerini geziyoruz. MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan içince hoş bir duygu yaşayacağız.. Dünyanın en yüksek rakımlı 9000 kişilik tiyatrosu, kendine has kaya mezarlarıyla bilinen antik kent sizi kendisine hayran bırakacak. Sagalassos’u geride bırakarak, şirin mi şirin, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve birçok tarihi köşesine tanıklık etmek için Burdur’a geçiyoruz. Zengin buluntuları ile güzel bir müze olan Burdur Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Sagalassos heykellerini, Hacılar, Kremana, Bubin gibi yerlerden getirilen buluntuları, Burdur Saat Kulesini görüyoruz. Burdur Panoramik şehir turumuzu tamamlayarak, öğle yemeği için mola veriyoruz. Turumuzun devamında, Burdur Gölü’nün manzarası eşliğinde, Hacılar Köyünden ilerleyerek, rehberimizden buranın tarihi geçmişi hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra Yarışlı Gölünü de görerek, Türkiye’nin en derin ve berrak göllerinden biri olan Salda Gölüne varıyoruz. Şehir gürültüsünden uzak, sessiz ve sakin, huzur verici bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, muhteşem manzaraya karşı akşam kahvemizi keyifle içiyoruz. Ardından konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize geçiyoruz.

2.GÜN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Isparta' nın  "GÜL KENTİ GÜNEYKENT" beldesine doğru hareket ediyoruz. Isparta' da yetiştirilen güllerin büyük kısmının üretimini sağlayan bu şirin belde de; belde belediyesi ve halkı, gelen konuklarına gül hasadı döneminde gelenek, görenek, yemek ve beldenin diğer güzelliklerini tanıtarak, kültürlerarası kaynaşmaya katkı sağlamaktadır. Buraya ulaştığımızda, biraz dinleniyor ve bizleri gül tarlalarına götürecek traktörlere ( oturma yerleri mevcut olan romörklara ) yerleşiyoruz. Deneyimli gül tarlası işçilerinden gül hasadı hakkında bilgi aldıktan sonra, önlüklerimizi giyerek, güllere dokunup, koklayarak,  çıplak elle gül hasadının keyfine varıyoruz. Bu güzel ve renkli manzarada bol bol fotoğraf çekme imkânına sahip olacağız. Gül Evi, Yunus Emre Evi' ni gezip, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bu esnada, Güneykentli hanımların el emeği göz nuru, yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile, gül yağı, gül reçeli, gül kremi ve gül şurubundan satın alabilirsiniz. Keyifli bir sabahın ardından ISPARTA’ ya hareket ediyoruz. Önce Isparta’ ya gülü getiren GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ HEYKELİ, SÜLEYMAN DEMİREL HEYKELİ ve GÜL HEYKELİ’ ni görüyor ve bu güzel eserleri fotoğraflarımıza ekliyoruz. Isparta merkezde verilen serbest zamanda gül kokan şehrin, meşhur Gül Suyu, Gül Lokumu, Gül Sabunu alışverişlerimizi yaptıktan sonra, Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip EĞİRDİR GOLÜ’ ne geçiyoruz. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyor ve Denizli Aydın güzergâhı üzerinden yolda verilecek uygun molalarla İZMİR’imize varıyoruz. Bir sonraki gezimizin planlamak için hepinizi ofisimizde kahve keyfine davet edip, sizlerden ayrılıyoruz.

Hizmetler

 • Lüx araçlar ile ulaşım
 • Tur esnasında yapılan çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik servisi
 • 3* yada 4* otelde konaklama
 • TURSAB zorunlu seyahat sigortası

Ekstra Hizmetler

• Otel mini bar harcamaları

• Tüm şahsi harcamalar

• Öğle ve akşam yemekleri

• Müze ve ören yerleri giriş ücreti

• Rehberimiz (hava ve ulaşım şartlarına, grubun arzusuna göre) belirtilen programın tamamını uygulamak kaydıyla sıralamada değişiklik yapabilme hakkına sahiptir

* ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.