x

Romantik Yol 3 & 10 TEMMUZ

Almanya'nın masalsı rotası

 • Tur Kodu:

  MER176

 • Gün ve Gece Bilgisi:

  7 Gece 8 Gün

 • Gezilecek Yerler:

  FRANKFURT , HEIDELBERG , WÜRZBURG, WEIKERSHEIM, BAD MERGENTHEIM, ROTHENBURG OB DER TAUBER DINKELSBÜHL, NÖRDLİNGEN , FÜSSEN,  WIESKİRCHE, OBERAMMERGAU, AUGSBURG , MÜNİH 

   

 • Ücret:

  - €1650 *Yurt dışı tur fiyatlarımız günlük döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilir.

Tur Programı

1.GÜN

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar terminalinde Frankfurt uçağımız için buluşuyoruz.Varışımızın ardından panoramik turumuza Goethe’nin doğum yeri ile başlıyoruz. Görülecek yerler arasında, Goethe’nin evi, 850 yılında Domplatz’da inşa edilen Katedral, 600 yıllık belediye binası Römer, 260 metre yüksekliğindeki kıtanın en yüksek ofis binası Vommerzbank Kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Fuar Kulesi, görülecek yerler arasındadır. Ardından Heidelberg gezimiz ile devam ediyoruz. Ortaçağdan kalma bir masal şehri olan Hiedelberg kırmızı çatılı evleri ile bizleri karşılıyor. Tarih ve doğanın iç içe geçtiği Hiedelberg'de Hiedelberg Şatosu, Main köprüsü ve ünlü maymunu, Herkül Çeşmesi, Heiliggeistkirche (Kutsal Ruh) Kilisesi ve Studentenkarzer (Öğrenci hapishanesi) göreceğiz. Daha sonrasında otelimize dinlenmeye geçiyoruz.

2.GÜN

Otelde alınacak kahvaltının ardından Würzburg’a doğru yola çıkıyoruz. Frankfurt-Würzburg arası keyifli yolculuğumuzun ardından Würzburg’da gezimize başlıyoruz. Görülecek yerler arasında. Rönesans ve Barok tarzın etkilerini göreceğimiz Kraliyet Sarayı, Mainfrankiscshes Müzesi, 1719’da inşa edilen Rokoko mimarisinin de etkisinin görüldüğü Residenspltatz, Katedral Dom. Gezinin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor.

 

3.GÜN

Kahvaltının ardından özel aracımız ile gezimize başlıyoruz. İlk durağımız 12 yy.'dan kalma Weikerheim kasabası ve şatosu. Bu turumuzun ardından, Bad Merhentheim kasabasına geçiyoruz.( Bu tarihi kasaba Avrupa’nın en zengin kaynak sularına sahip. Daha sonra Rothenburg şehrine doğru hareket ediyoruz. Rothenburg şehri, 30 yıl savaşlarında etkilenen tüm şehirlerin içinde Rothenburg Avrupa’nın en iyi korunmuş şehridir, tarihi de 13. yy. ve 14 yy.’den günümüze kadar gelmiştir. Noel Köyü olarak bilinen meydandaki yürüyüş yolunda alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman ardından otelimize transfer.

4.GÜN

Kahvaltının ardından Dinkelsbühl şehrine doğru yola çıkıyoruz. Görülecek yerler arasında Aziz George Katedrali, 13.yy’den önce kilise olan ve daha sonra Külliye’ye çevrilen Külliye Evi buluyor. Gezinin ardından Nordlingen’e hareket ediyoruz. Bu şehir dev bir meteor krateri üstüne kurulmuştur. Otuz Yıl Savaşı sırasında iki büyük savaşa sahne olmuştur. Bugün Almanya’nın şehir surları hala sağlam olan sadece üç şehrinden biridir. Gezinin ardından Augsburg’a varıyoruz. Varışın ardından Azize Anna Manastırı, Dom Azize Mary Katedrali, Aziz Ulrich ve Aziz Afra Kilisesi, Fugger’in konutları, Maximilian Müzesi’ni geziyoruz. Gezi sonrası otelimize dinlenmeye geçiyoruz.

5.GÜN

Kahvaltının ardından Füssen’e hareket ediyoruz. Dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Schloss Neusschwanstein Şatosu'na gidiyoruz. Romanesk stilde yapılan bu kale Kral Ludwing tarafından 1869 yılında yaptırılmıştır. Günü sonlandırmak için otele transferimiz gerçekleşiyor.

6.GÜN

Kahvaltının ardından, panoramik gezimize Münih’e hareket ederek başlıyoruz. Öncelikle yolumuzun üzerinde bulunan Wieskirche ve Oberammergau gezisini yapıyoruz. 18.yy ortalarında inşa edilen ve Almanyanın en ünlü hac yerlerinden olan,gözlerinden yaş geldiğine inanılan mucizevi İsa heykelinin yer aldığı,1983 yılında dünya kültür mirası listesine alınan Wieskirche Kilise'sini görüyoruz.Ardından da binaların dış cephelerine resmedilmiş masallar ve dini motiflerle, el işçiliği ahşap ürünleri ile ünlü bir kasaba olan Oberammergau'yu görüyoruz. Burada Bavyeraya has el işçiliği ürünler ve hediyelik eşyalar alabilir, lezzetli pastalarının tadına bakabilirsiniz.Münih’e varışımızın ardından Olimpiyat Köyü, BMW binası, Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz göreceğimiz yerler. Münih’te alışveriş yapabilir, kafelerde dinlenebilirsiniz. Daha sonrasında otelimize geçiyoruz.

7.GÜN

Kahvaltı sonrası Salzburg Gezisi ’ne gezimiz için hareket ediyoruz. Avusturya’nın Tiroller bölgesinde yer alan en güzel şehirlerinden biri olan Salzburg; Hafızalardan silinemeyecek güzellikte. Bu şirin küçük şehirde öncelikle yürüyerek şehir gezimizi yapıyoruz. Salzach Nehri’nin ikiye ayırdığı şehirde Mirabel Sarayı ve bahçelerini gezeceğiz, köprüden geçip, Mozart’ın doğduğu evi, büyüdüğü evi, bir zamanlar başpiskoposluk olan şehrin katedralini, kiliselerini, kalesini, üniversitesini göreceğiz. Ardından göller bölgesine geçiyoruz ve teknemiz ile doğa ile baş başa bir tur bizleri bekliyor. Gezimizin ardından dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz.

8.GÜN

Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte Münih Havalaanı'na transferimiz gerçekleşiyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İzmir’e direkt uçuşumuz ile geri dönüyoruz. İzmir havalimanından sizlerden ayrılırken Alsancak’taki Gezi Evimizde bir fincan kahve içerken hoş anıları paylaşmaya davet ettiğimizi tekrar hatırlatırız.

 

Hizmetler

 • 3*/4* kategori otellerde oda kahvaltı konaklamalar  
 • İzmir/Frankfurt & Munich/İzmir gidiş*dönüş ekonomik sınıf uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 •   Otel vergileri 
 • Turist Şehir vergileri
 • TURSAB Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Ekstra Hizmetler

 • Vize ücreti, servis bedeli 

 • Zorunlu sigorta ücreti (15 EURO)

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 •  Müze ve ören yerleri girişleri

 • Rehber ve Şoför tipleri

NOTLAR :

 • Turumuz İzmir dışından gelen misafirlerimize de açıktır.
 • Gezimiz 10 kişi ve üstü gruplara diledikleri tarihlerde yapılabilir.
 • 13 kişi ve üstü gruplara özel indirimler uygulanmaktadır.
 • Charter uçuşları ile ilgili tüm düzenlemeler uluslararası havacılık kurallarına tabii olduğundan Varşova Konvansiyonu havayolları ile bu uçuşlarda her türlü saat değişikliği yapılabilinir. Hareket saati garanti edilemez. Taşıyıcı, biletlerde gösterilen duraklama yerlerini değiştirebilir. Veya duraklama yapmayabilir. Uçuş saatleri 48 saat önce kesinleştiğinden satış sırasında belirtilen saatler muhtemel saatler olup, bu konulardaki değişiklikler nedeniyle Meris tur sorumlu tutulamaz. Bu sebeple yapılacak iptal ve iade talepleri de kabul edilemez. Uçak biletleri tamamen misafirin sorumluluğundadır. MERİSTUR mesleki hertür yardımı misafirlerine sağlayacaktır.
 • Rehberimiz (hava ve ulaşım şartlarına, grubun arzusuna göre) belirtilen programın tamamını uygulamak kaydıyla sıralamada değişiklik yapabilme hakkına sahiptir

 

* ile işaretlenmiş alanlar zorunludur.